Marka Bağımsız Diyafram Ayırıcı Montaj Hizmeti

Basınç ölçüm uygulamalarında, işlem ortamı korozyonlu, viskoz veya katı parçacıklar içerebilir ve bu parçacıklar aleti potansiyel olarak zararlı hale getirebilir. Bu durumda diyafram ayrıcılar devreye girer ve proses ile basınç sensörü arasında koruyucu bir bariyer oluşturarak doğru ve güvenilir basınç okumaları sağlar. Diyafram ayırıcılar genellikle doğrudan basınç sensörüne bağlanır, ancak bazen bir kapiler bağlantısı da kullanılabilir. 

Diyafram ayırıcılarda kullanılan dolum sıvısı, işlem ortamıyla uyumlu olması ve kontaminasyon riskini en aza indirmek için özenle seçilir. Diyafram ayırıcı, işlem basıncı ve sıcaklığı ile birlikte işlem ortamının potansiyel korozyon etkilerine karşı dayanacak şekilde seçilir ve tasarlanır.

Sonuç olarak, diyafram ayırıcılar basınç ölçüm uygulamalarında önemli bir bileşendir ve zorlu işlem koşullarında bile doğru ve güvenilir ölçüm sağlar. Nexis DSS olarak, sektördeki Endress, Rosemount, Siemens, ABB, Vega, Aplisens, Honeywell, Yokogawa gibi öncü tüm markaların ürünlerine yeni diyafram takabilir veya arızalananları yenileyebiliriz.

Nexis ile basınç sensörleriniz uzun yıllar güvende!